Nocna kuracja na objawy grypy z Gripex - co trzeba wiedzieć?
Jesienią i zimą maleje odporność organizmu, przez co wzrasta ryzyko infekcji. Obok łamania w kościach i gorączki, osłabienie i zmęczenie to często pierwsze objawy grypy.
Przy aktywnym życiu pełnym obowiązków trudno wyobrazić sobie, że sen to najlepszy sposób na powrót do zdrowia – organizm regeneruje się i nabiera sił, dzięki czemu sprawniej może walczyć z infekcjami, nawet takimi jak grypa. Stosowanie odpowiedniej kuracji, w połączeniu z odpoczynkiem, przynosi znacznie lepsze i trwalsze efekty. Zdaniem ekspertów szczególnie ważną formą wypoczynku w przebiegu choroby jest spokojny sen. W leczeniu grypy warto stosować leki o działaniu wielokierunkowym. Takie preparaty często zawierają przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol, lek na katar w postaci fenylefryny lub pseudoefedryny, zwalczający suchy kaszel dekstrometorfan oraz chlorfeniraminę – składnik ułatwiający zdrowy sen.
Zapotrzebowanie na sen
Dorosłym wystarcza od 6 do 7 godzin snu, podczas gdy małe dzieci powinny spać nawet 12 godzin. Natomiast bez względu na wiek należy pamiętać, że niedostateczna ilość oraz jakość nocnego wypoczynku może wpłynąć na przedłużenie się choroby oraz wydłużenie czasu rekonwalescencji.
Wybór nocnej kuracji
Aby umożliwić organizmowi odpowiedni wypoczynek i możliwość regeneracji, niezbędne jest wybranie odpowiedniego leku, który pomoże poradzić sobie z męczącymi nas dolegliwościami. Zwalczanie objawów grypy wymaga leku wieloskładnikowego. Spośród wielu dostępnych kuracji należy wybrać tę, która pozwoli usunąć gorączkę i dreszcze, udrożni nos i zatoki, dzięki czemu ułatwi swobodne oddychanie podczas snu, zlikwiduje uporczywy kaszel, jak również uśmierzy ból.